Монгол банкны ханш

USD / АНУ-ын доллар 2,849.83
CNY / БНХАУ-ын юань 430.24
RUB / ОХУ-ын рубль 36.93
EUR / Евро 3,374.20
KRW / БНСУ-ын вон 2.54
GBR / Английн фунт 3,747.53
JPY / Японы иен 27.55

Улаанбаатар хотын цаг агаар

ӨНӨӨДӨР
2020/11/12
-11°
Баасан
2020/11/13
-8°
Бямба
2020/11/14
-6°
Ням
2020/11/15
-9°
Даваа
2020/11/16
-8°
2020 оны 12 сарын 03, Пүрэв
АН-ын нэр дэвшигчидийн нэрс урьдчилсан байдлаар тодорлоо

АН-ын нэр дэвшигчидийн нэрс урьдчилсан байдлаар тодорлоо

Эх сурвалж: Bataar.mn Улс төр 2020-05-16 22:03:00

АН-ын нэр дэвшигчдийн урьдчилсан байдлаар гарсан нэрсийг та бүхэнд танилцуулъя.

 

Архангай


1.Д.Золжаргал /УИХ дахь Ардчилсан намын зөвлөл/


2. Н.Батбаяр /УИХ-ын гишүүн асан/


3. Мөнхтулга


Баян-Өлгий


1. Д.Мурат /УИХ-ын гишүүн/


2. Б.Бейсен /Монгол улсын гавьяат эмч/


3. Р.Гажайв /Барилгын инженер/


Баянхонгор


1. Д.Ганбат /УИХ-ын гишүүн асан/


2. П.Нүрзэд /Үндэсний бодлогын хорооны гишүүн/


3. А.Адьяасүрэн /Ерөнхийлөгчийн орон тооны бус зөвлөх/


Булган


1. С.Гал-Эрдэнэ


2. Өсөхбаяр


Говь-Алтай


1. О.Батханд


2. О.Амгаланбаатар /Засаг дарга асан/


Дундговь, Говьсүмбэр


1. Б.Наранхүү /УИХ-ын гишүүн/


2. Л.Одсэр


Дорнод


1. Ж.Энхболдяр


2. П.Батчимэг


Дорноговь


1. Д.Алтангэрэл 


2. Ц.Жадамбаа /Харилцаа холбооны зохицуулах газрын дарга асан/


Завхан


1. З.Нарантуяа /УИХ-ын гишүүн/


2. Д.Батсайхан /Завхан аймгийн Засаг дарга/


Өвөрхангай


1. О.Алтангэрэл /Аймгийн Ардчилсан намын дарга/


2. Б.Ганхөлөг /Үндэсний бодлогын хорооны гишүүн/


3. Ч.Даваабаяр


Өмнөговь


1. Д.Бат-Эрдэнэ /УИХ-ын гишүүн асан /Ажнай//


2. Б.Бадраа /Засаг дарга асан/


Сүхбаатар


1. Ж.Батсуурь /Засаг дарга асан/


2. Н.Ганибал /Үндэсний бодлогын хорооны гишүүн/


Сэлэнгэ


1. Д.Эрдэнэбат /УИХ-ын гишүүн/


2. Д.Үүрийнтуяа /Ерөнхийлөгчийн зөвлөх/


3. С.Баярцогт /УИХ-ын гишүүн асан/


Төв


1. Х.Тэмүүжин /Хууль зүйн сайд асан/


2. Ц.Туваан /Ардчилсан намын дэд дарга/


3. С.Эрдэнэсувд /Ардчилсан намын ҮБХ-ны гишүүн/


Увс


1. О.Цогтгэрэл /ТЭСО группын ТУЗ-ийн дарга/


2. Д.Цэндсүрэн /АН-ын гишүүн/


3. С.Жавхлан /УИХ-ын гишүүн/


Ховд


1. Б.Пүрэвдорж /УИХ-ын гишүүн/


2. Ш.Адъшаа /Ховд аймгийн хөгжлийн төлөө сангийн тэргүүн/


3. Ш.Пунцаг \АН-ын гишүүн\


Хөвсгөл


1. Да.Ганболд


2. Б.Баярмаа /Аймгийн АЭХ-ын тэргүүн/


3.Ч.Батцогт /Үндэсний бодлогын хорооны гишүүн/


Хэнтий


1. Ж.Оюунбаатар /Засаг дарга асан/


2. Т.Пүрэвхатан /Үндэсний бодлогын хорооны гишүүн/


3. Э.Бат-Үүл /Үндэсний бодлогын хорооны гишүүн/


Орхон


1.О.Баасанхүү /УИХ-ын гишүүн/


2. Ц.Батхуяг /Аймгийн АН-ын дарга/


3. Д.Оросоо /хуульч/


Дархан-Уул


1. Н.Мөнхдаш /Бурхан халдун группын ерөнхийлөгч/


2. Б.Бямбасайхан \Монголын Бизнесийн Зөвлөлийн тэргүүн\


3. Д.Энхтуяа


Багахангай, Налайх, Багануур


1. М.Энх-Амар


2. Ц.Алтанцэцэг


Баянзүрх дүүрэг


1. Т.Батцогт


2. З.Энхболд


3. Д.Пүрэвдаваа


4.Ц.Одонтуянгалаг


5.Ж.Баясгалан


Сүхбаатар дүүрэг


1. Р.Амаржаргал /АН-ын дэд дарга/


2. Э.Долгион


3. С.Эрдэнэболд /АН-ын АЗХ-ны ерөнхийлөгч/


Чингэлтэй дүүрэг


1. Ц.Баатархүү /Ардчилсан намын ерөнхий нарийн бичгийн дарга/


2. Г.Уянга /Ерөнхийлөгчийн зөвлөх/


3.Р.Булгамаа /Хуульч/


Баянгол дүүрэг


1.С.Эрдэнэ /АН-ын дарга/


2. С.Одонтуяа /Засаг дарга/


3. Д.Батцогт /УИХ-ын гишүүн асан/


Сонгинохайрхан дүүрэг


1. Д.Батбаяр


2. О.Магнай


3.Г.Очирбаят


4. П.Цэцэгмаа


5. Б.Пунсалмаа


Хан-Уул дүүрэг


1. Т.Энхсайхан /АН-ын гишүүн/


2. Ч.Өнөрбаяр /АН-ын гишүүн/


3. Б.Түвшин

Эх сурвалж: Bataar.mn Улс төр 2020-05-16 22:03:00

Сэтгэгдэл бичих