МАН-ын нэр дэвшигчид урьдчилсан байдлаар тодорлоо

МАН-ын бага хурал болж, УИХ-ын ээлжит сонгуульд өрсөлдөх 76 нэр дэвшигчээ тодрууллаа. 


Архангай аймагт:

  1. Г.Тэмүүлэн /УИХ-ын гишүүн/ 
  2. Ж.Мөнхбат /УИХ-ын гишүүн/ 
  3. Ё.Баатарбилэг /БСШУСЯ-ын сайд/ 


Баян-Өлгий аймагт: 


  1. Х.Баделхан /УИХ-ын гишүүн/ 
  2. Т.Абубахир /МАН-ын гишүүн/ 
  3. Галимхан /МАН-ын гишүүн/ 


Баянхонгор аймагт: 


  1. Л.Элдэв-Очир /УИХ-ын гишүүн/ 
  2. Г.Занданшатар /УИХ-ын гишүүн/  
  3. Б.Батцэцэг /Гадаад харилцааны сайд/ 


Булган аймагт: 


  1. Ж.Бат-Эрдэнэ  /УИХ-ын гишүүн/ 
  2. Ц.Анандбазар /Сод Монгол группийн ерөнхийлөгч/ 


Говь-Алтай аймагт:


  1. Б.Энх-Амгалан /УИХ-ын гишүүн/ 
  2. Ш.Раднаасэд /УИХ-ын гишүүн/ 


Дундговь, Говьсүмбэр аймагт: 


  1. Сү.Батболд /УИХ-ын гишүүн/ 
  2. Г.Мөнхцэцэг /УИХ-ын гишүүн/ 


Дорнод аймагт: 

 

  1. М.Бадамсүрэн /Аймгийн Засаг дарга/ 
  2. Ц.Сэргэлэн /ХХЕГ-ын дарга асан/ 


Дорноговь аймагт:


  1. Б.Дэлгэрсайхан /УИХ-ын гишүүн/ 
  2. Т.Энхтүвшин /МАН-ын гишүүн/ 


Завхан аймагт: 


  1. Ц.Цэрэнпунцаг /Улсын гарьд/ 
  2. Б.Баярсайхан /БСШУСЯ-ны Төрийн нарийн бичгийн дарга асан/ 


Өвөрхангай аймагт: 


  1. С.Чинзориг /УИХ-ын гишүүн/ 
  2. Д.Тогтохсүрэн /УИХ-ын гишүүн/ 
  3. Г.Ганболд /Засаг дарга/ 


Өмнөговь аймагт: 


  1. Н.Наранбаатар /Засаг дарга/ 
  2. Х.Мандахбаяр /МСНЭ-ийн дарга асан/ 


Сүхбаатар аймагт: 


  1. З.Энхтөр  /Засаг дарга асан/ 
  2. Т.Ганди /Гадаад харилцааны сайд асан/ 


Сэлэнгэ аймагт: 


  1. Ж.Эрдэнэбат /Ерөнхий сайд асан, УИХ-ын гишүүн/ 
  2. Д.Өнөрболор /МАН-ын Бага хурлын гишүүн/ 
  3. Ч.Ундрам /МАН-ын Бага хурлын гишүүн/ 


Төв аймагт: 


  1. Ж.Батжаргал /Засаг дарга/ 
  2. Н.Энхболд /УИХ-ын гишүүн/ 
  3. Д.Гантөгс /Найрамдал зуслангийн захирал/ 


Увс аймагт: 


  1. Ч.Хүрэлбаатар /Сангийн сайд/ 
  2. Б.Чойжилсүрэн /УИХ-ын гишүүн/  
  3. Н.Цэрэнбат /БОАЖЯ-ны сайд/ 


Ховд аймагт: 


  1. С.Бямбацогт /УИХ-ын гишүүн/  
  2. Ц.Цогзолмаа /УИХ-ын гишүүн/  
  3. О.Батнайрамдал /ЗГХЭГ-ын даргын ахлах зөвлөх/ 


Хөвсгөл аймагт: 


  1. Л.Энх-Амгалан /УИХ-ын гишүүн/  
  2. Ц.Даваасүрэн /Эрчим хүчний сайд/ 
  3. Л.Мөнхбаатар /УИХ-ын гишүүн/  


Хэнтий аймагт: 


  1. У.Хүрэлсүх  /Ерөнхий сайд, МАН-ын дарга/ 
  2. Л.Оюун-Эрдэнэ  /ЗГХЭГ-ын дарга/ 
  3. Б.Бат-Эрдэнэ  /УИХ-ын гишүүн/  


Орхон аймагт: 


  1. Ц.Нямдорж /Хууль зүйн сайд/ 
  2. Д.Батлут /Засаг дарга/ 
  3. Б.Оюунгэрэл /МЭХ-ны Ерөнхийлөгч/ 


Дархан-Уул аймагт: 


  1. Б.Жавхлан  /УИХ-ын гишүүн/  
  2. Б.Баттөмөр  /УИХ-ын гишүүн/   
  3. Д.Дамдинням  /Бага хурлын гишүүн/ 


Багахангай, Налайх, Багануур: 


  1. С.Амарсайхан  /Нийслэлийн Засаг дарга/ 
  2. Ц.Сандаг-Очир   /Нийслэлийн иргэдийн хурлын төлөөлөгч/ 


Баянзүрх дүүрэгт: 


  1. Б.Энхбаяр   /Хууль зүйн дэд сайд асан/ 
  2. Б.Саранчимэг   /УИХ-ын гишүүн/  
  3. Х.Булгантуяа   /Сангийн дэд сайд/ 
  4. н.Бат-Амгалан   /Бага хурлын гишүүн/ 
  5. Ж.Чинбүрэн    /Хүний гавьяат эмч/ 


Сүхбаатар дүүрэгт: 


  1. Ц.Мөнхцэцэг /Улстөр судлаач/ 
  2. Ц.Мөнх-Оргил    /УИХ-ын гишүүн/  
  3. Д.Цогтбаатар   /Гадаад харилцааны сайд/ 


Чингэлтэй дүүрэгт: 


  1. М.Оюунчимэг   /УИХ-ын гишүүн/  
  2. Т.Аюурсайхан  /УИХ-ын гишүүн/  
  3. Ж.Сүхбаатар   /УИХ-ын даргын зөвлөх/ 


Баянгол дүүрэгт: 


  1. Ж.Батбаясгалан /Нийслэлийн Засаг даргын орлогч/ 
  2. Ж.Ганбаатар    /УИХ-ын гишүүн/  
  3. Х.Ганхуяг     /Херо Холдинг ХХК захирал/ 


Сонгинохайрхан дүүрэгт: 


  1. Д.Сумъяабазар  /Уул уурхайн сайд/ 
  2. Н.Учрал    /УИХ-ын гишүүн/  
  3. Х.Нямбаатар  /УИХ-ын гишүүн/  
  4. Б.Жаргалмаа  /Нэвтрүүлэгч/ 
  5. П.Анужин     /Бага хурлын гишүүн/ 


Хан-Уул дүүрэгт: 


  1. Д.Сарангэрэл    /Эрүүл мэндийн сайд/ 
  2. Г.Амартүвшин    /Хөгжлийн банкны гүйцэтгэх захирал асан/  
  3. Ж.Алдаржавхлан    /Бага хурлын гишүүн/