Аварга Н.Батсуурийн эрэмбэ дөрөвт дэвшлээ

Монголын үндэсний бөхийн холбоо Ардын хувьсгалын 98 жилийн ой, Үндэсний их баяр наадамд барилдсан байдлыг харгалзан, бөхчүүдийн (50-иас доош насны) эрэмбийг шинэчлэн танилцууллаа.

Шинэ эрэмбийг өмнөх эрэмбэтэй харьцуулав.

АВАРГА ЦОЛТНУУД

2018 оны наадмын дараагаас 2019 оны наадам 

1.Дархан аварга Г.Өсөхбаяр (Архангай, Батцэнгэл)

2.Дархан аварга А.Агваансамдангийн Сүхбат (Төв, Сэргэлэн)

3.Улсын аварга Д.Сумъяабазар (Өвөрхангай, Хужирт)

4.Улсын аварга О.Балжинням (Увс, Наранбулаг)

5.Улсын аварга Ч.Санжаадамба   (Архангай, Хашаат)

6.Улсын аварга Г.Эрхэмбаяр (Сэлэнгэ, Мандал)

7.Улсын аварга Н.Батсуурь (Увс, Ховд)

8.Улсын аварга С.Мөнхбат (Увс, Баруунтуруун)

2019 оны наадмын дараагаас 2020 оны наадам хүртэл

 1.Дархан аварга Г.Өсөхбаяр (Архангай, Батцэнгэл)

2.Дархан аварга А.Агваансамдангийн Сүхбат (Төв, Сэргэлэн)

3.Улсын аварга Д.Сумъяабазар (Өвөрхангай, Хужирт)

4.Улсын аварга Н.Батсуурь (Увс, Ховд)

5.Улсын аварга Ч.Санжаадамба (Архангай, Хашаат)

6:Улсын аварга Г.Эрхэмбаяр (Сэлэнгэ, Мандал)

7:Улсын аварга С.Мөнхбат (Увс, Баруунтуруун)

8.Улсын аварга Э.Оюунболд (Хэнтий, Өмнөдэлгэр)

АРСЛАН ЦОЛТНУУД

2018 оны наадмын дараагаас 2019 оны наадам хүртэл

1.Улсын арслан П.Бүрэнтөгс (Увс, Давст)

2.Улсын арслан Д.Ганхуяг (Өвөрхангай, Зүүнбаян-Улаан)

3.Улсын арслан Х.Мөнхбаатар (Хөвсгөл, Шинэ-Идэр)

4.Улсын арслан Б.Ганбат    (Увс, Баруунтуруун)

5.Улсын арслан Э.Оюунболд (Хэнтий, Өмнөдэлгэр)

6.Улсын арслан Ц.Содномдорж     (Хөвсгөл, Тосонцэнгэл)

7.Улсын арслан Д. Азжаргал (Говьсүмбэр, Сүмбэр)

8.Улсын арслан Р.Пүрэвдагва (Архангай, Булган)

9.Улсын арслан Д.Мөнх-Эрдэнэ    (Архангай, Булган)

2019 оны наадмын дараагаас 2020 оны наадам хүртэл

1.Улсын арслан П.Бүрэнтөгс (Увс, Давст)

2.Улсын арслан Д.Ганхуяг (Өвөрхангай, Зүүнбаян-Улаан)

3.Улсын арслан Х.Мөнхбаатар (Хөвсгөл, Шинэ-Идэр)

4.Улсын арслан Б.Ганбат (Увс, Баруунтуруун)

5.Улсын арслан Ц.Содномдорж     (Хөвсгөл, Тосонцэнгэл)

6.Улсын арслан Д. Азжаргал (Говьсүмбэр, Сүмбэр)

7.Улсын арслан Р.Пүрэвдагва (Архангай, Булган)

8.Улсын арслан Д.Мөнх-Эрдэнэ    (Архангай, Булган)

УЛСЫН ГАРЬД

2018 оны наадмын дараагаас 2019 оны наадам хүртэл

 1.Улсын гарьд Б.Гантогтох  (Увс, Хяргас)

2.Улсын гарьд Ц.Цэрэнпунцаг (Завхан, Цагаанчулуут)

3.Улсын гарьд Н.Ганбаатар (Говь-Алтай, Чандмань)

4.Улсын гарьд М.Баяржавхлан (Завхан, Нөмрөг)

5.Улсын гарьд Д.Рагчаа (Архангай, Булган)

6.Улсын гарьд И.Доржсамбуу (Булган, Гурванбулаг)

7.Улсын гарьд Б.Гончигдамба (Завхан, Их-Уул)

8.Улсын гарьд Ө.Бат-Орших (Увс, Улаангом)

9.Улсын гарьд Ж.Бат-Эрдэнэ (Говь-Алтай, Цээл)

10.Улсын гарьд Ш.Жаргалсайхан (Завхан, Идэр)

2019 оны наадмын дараагаас 2020 оны наадам хүртэл

 1.Улсын гарьд Б.Гантогтох  (Увс, Хяргас)

2.Улсын гарьд Ц.Цэрэнпунцаг (Завхан, Цагаанчулуут)

3.Улсын гарьд Н.Ганбаатар (Говь-Алтай, Чандмань)

4.Улсын гарьд М.Баяржавхлан (Завхан, Нөмрөг)

5.Улсын гарьд Д.Рагчаа (Архангай, Булган)

6.Улсын гарьд Б.Гончигдамба (Завхан, Их-Уул)

7.Улсын гарьд И.Доржсамбуу (Булган, Гурванбулаг)

8.Улсын гарьд Ө.Бат-Орших (Увс, Улаангом)

9.Улсын гарьд Ж.Бат-Эрдэнэ (Говь-Алтай, Цээл)

10.Улсын гарьд Ш.Жаргалсайхан (Завхан, Идэр)

УЛСЫН ЗААН

2018 оны наадмын дараагаас 2019 оны наадам хүртэл

 1.Улсын заан Н.Жаргалбаяр (Сэлэнгэ, Мандал)

2.Улсын заан Ц.Баярсайхан (Төв, Баян-Өнжүүл)

3.Улсын заан Ц.Мягмарсүрэн (Ховд, Мөст)

4.Улсын заан Д.Хишигдорж            (Архангай, Батцэнгэл)

5.Улсын заан Б.Сайнбаяр (Өвөрхангай, Баянгол)

6.Улсын заан Д.Бумбаяр (Увс, Тэс)

7.Улсын заан Д.Баасандорж (Булган, Бүрэгхангай)

8.Улсын заан М. Өсөхбаяр  (Булган, Бүрэгхангай)

9.Улсын заан Б.Батмөнх (Төв, Баянхангай)

10.Улсын заан Б.Пүрэвсайхан (Ховд, Чандмань)

11.Улсын заан О.Одгэрэл (Увс, Хяргас)

12.Улсын заан Н.Түвшинбаяр (Булган, Сайхан)

13.Улсын заан Т.Санчир (Өвөрхангай, Хархорин)

14.Улсын заан Ц.Магалжав (Сүхбаатар, Мөнххаан)

15.Улсын заан Ч.Батзориг (Ховд, Чандмань)

2019 оны наадмын дараагаас 2020 оны наадам хүртэл

 1.Улсын заан Н.Жаргалбаяр (Сэлэнгэ, Мандал)

2.Улсын заан Ц.Мягмарсүрэн (Ховд, Мөст)

3.Улсын заан Б.Сайнбаяр (Өвөрхангай, Баянгол)

4.Улсын заан Д.Бумбаяр (Увс, Тэс)

5.Улсын заан Д.Баасандорж (Булган, Бүрэгхангай)

6.Улсын заан М. Өсөхбаяр  (Булган, Бүрэгхангай)

7.Улсын заан Б.Батмөнх (Төв, Баянхангай)

8.Улсын заан Б.Пүрэвсайхан (Ховд, Чандмань)

9.Улсын заан О.Одгэрэл (Увс, Хяргас)

10.Улсын заан Н.Түвшинбаяр (Булган, Сайхан)

11.Улсын заан Т.Санчир (Өвөрхангай, Хархорин)

12.Улсын заан Ц.Магалжав (Сүхбаатар, Мөнххаан)

13.Улсын заан Ч.Батзориг (Ховд, Чандмань)

14.Улсын заан Д.Амгаланбаатар (Төв, Аргалант)

15.Б.Соронзонболд (Говь-Алтай, Эрдэнэ) 

Сэтгэгдэл бичих

Сэтгэгдлүүд

Дархан аварга байна - 66.249.82.1282019-08-10 06:49:10

45 наснаас доош насны бөхчүүдийг эрэмбэлэе. Барилдахгүй байж сүхбат сумъяа өсөхөө гантогтох цэрэнпунцаг мягмарсүрэн бумбаяр батзолиг эд нар юучивдээ пяхлу